‘Goedkopere elektriciteit leidt tot minder verbruik’

In de pers vandaag:

Het Nieuwsblad:  ‘Goedkopere elektriciteit leidt tot minder verbruik’

Tegenstanders van een btw-verlaging op elektriciteit – zoals CD&V en Groen – schermen graag met het argument dat goedkopere elektriciteit automatisch tot meer verbruik leidt. Praktijkervaring leert de Vlaamse socialisten echter dat dit niet zo is.

Antwerps gedeputeerde Inga Verhaert (SP.A) organiseert al vier jaar groepsaankopen om bij energieleveranciers het goedkoopste tarief af te dwingen. In totaal namen daar 230.000 mensen aan deel. Al vier jaar na elkaar stapten iets meer dan 5.000 gezinnen over naar een goedkoper alternatief. Uit hun gegevens blijkt dat ze zeker niet morsen met energie. Integendeel, hun verbruik daalde in die vier jaar zelfs met zowat 5 procent.

‘Lagere prijzen leiden dus niet tot hogere consumptie en milieuschade’, zegt Ver­haert. Zij stelt vooral vast dat de groepsaankopen en de lagere prijzen sensibiliserend werken. ‘Mensen zijn blij met een lagere factuur, maar gaan ook bewuster omspringen met hun verbruik’, is de conclusie. (fem)

© 2013 Corelio